תזכורת לדורות

  מגוון אנדרטאות להנצחה

  מקור המילה אנדרטה באנגלית מגיע מהמילה הלטינית/צרפתית "Monere", שפירושה להזכיר או להנציח. במשך אלפי שנים של בני אדם היה הרצון להיזכר והנציח אירועים מיוחדים ואנשים חשובים. מטבע הדברים, אלה שנותרו לאחר המוות לוקחים על עצמם את תפקיד ההנצחה של הנפטר. אנו עושים זאת כתזכורת לדורות הנוכחיים ולדורות הבאים על החיים וההישגים של אדם, חברה או אומה. הקמת אנדרטה הינה דרך מכובדת להנצחה, אך מדוע בני אדם בכל העולם מקימים אנדרטות כבר אלפי שנים?

  מדוע בני אדם מקימים אנדרטות

  בנוסף לדרך אומנותית להנציח אנשים או אירועים חשובים, לאנדרטה יש גם תועלת פסיכולוגית גדולה. אנדרטה נותנת לכם מקום לבוא, לבקר, להתאבל ולזכור את המתים. ללא מקום ללכת אליו, אדם אהוב נאבק לעתים קרובות למצוא את הדרך להתאבל כראוי. אבל לא בריא יכול לגרום לעומס על גוף האדם, הרבה פחות לבריאות רגשית ופסיכולוגית. הרצון להיזכר הוא תגובה אנושית טבעית. לאפשר לשיעורים ולחוויות של חייהם של אנשים, להיות בעלי משמעות לדורות הבאים הינו רצון מולד. הקמת אנדרטאות יוצרת חפץ נצחי המסמל את חייו והישגיו של הפרט, ומביאה משמעות והבנה לדורות הבאים של אלה שבאו לפנינו.

  סוגי אנדרטאות שונות

  ישנם סוגים רבים של אנדרטאות, וסיבות רבות להקמת אנדרטה. אשר בדרך כלל נבחרות בהתאם לאמירה שאתם מבקשים להעביר לאנשים המבקרים באנדרטה. בין סוגי האנדרטאות השכיחות  ביותר ניתן למצוא:
  – אנדרטה לחיילים
  – אנדרטה לנפגעי טרור
  – אנדרטה לפוליטיקאים
  – אנדרטה לתנועה חברתית או פוליטית
  – אנדרטה לספורטאים
  – אנדרטה לחסידי אומות עולם

  כאשר זה מגיע לסוג האנדרטה עצמה ולא למסר שהיא מעבירה, אנדרטאות נבדלות האחת מהשנייה בשל הגורמים הבאים, שהנחו את מזמיני ומקימי האנדרטה:
  – סוג חומר הגלם
  – הגודל של האנדרטה
  – מיקום במרחב הציבורי
  – סגנון אומנותי

  הקמת אנדרטה על ידי המומחים של אבנים

  חברת אבנים בהנהלת טל חזן, מזמינה אתכם להצטרף לשורה ארוכה של לקוחות מרוצים. עבורם עיצבנו והקמנו אנדרטאות. הצוות של חברת אבנים מורכב מאנשי המקצוע הטובים ביותר בתחומי הפיסול, עיצוב באבן, אדריכלות נוף ועוד. הצוות שלנו מתמחה במגוון רחב של עיצובים ומגובה בניסיון עשיר ומגוון.

   


   WhatsApp-Image-2018-12-04-at-09.24.55

   צרו קשר לפרטים נוספים ונחזור אליכם בהקדם


    חברת פרסום דיגיטלי חברת פרסום דיגיטלי