סוגי אנדרטאות

   

  סוגי אנדרטאות – כשם שיש אינספור עיצובים שונים, שילובי חומרים שונים ואנשים שונים כך אין אנדרטה אחת זהה לאחרת.

  קיימות אנדרטאות מונומנטליות ענקיות, המתנשאות לגבהים אדירים, ולעומתן אנדרטאות שהן לא יותר מלוחית זיכרון קבועה בסלע.

  אנדרטאות שנועדו להיראות בלבד, לעומת אנדרטאות בעלות אינטראקטיביות מסוימת, כמו ברזייה, ספסל או מתקן לילדים.

  אנדרטאות שעומדות בפני עצמן, לעומת אנדרטאות שמשולבות בסביבה שלהן באמצעות פיסול סביבתי, גינון, והתייחסות למרחב.

  לכולן מטרות שונות, טווח מחירים שונה והתאמה אחרת. כאשר אתם מתלבטים בסוג האנדרטה אשר תתאים לכם ולזיכרון שאתם רוצים להנציח באמצעותה, אתם צריכים להתחשב במספר גורמים, אבל גם להשתמש בדמיון שלכם. אף על פי שזה חלק מעיק ולא נעים, הצעד הראשון כאשר מחליטים לבנות אנדרטה ולפנות לבעל עסק הוא להגדיר את התקציב אשר אותו תשקיעו בפרויקט. אנדרטאות עשויות חומרים שונים ועוברות רמות עיבוד שונות במחירים יקרים יותר או פחות. חשוב שתדעו מה התקציב העומד לרשותכם על מנת שבעל המקצוע יוכל לעצב לכם אנדרטה יפה ומכבדת בהתאם לתקציבכם. לאחר מכן, נסו להתחשב במקום בו תרצו להקים את האנדרטה. אופייה של האנדרטה ייקבע גם על ידי המיקום המבוקש- כמובן שאנדרטה בגן משחקים תהיה צנועה ואולי אף אינטראקטיבית ואנדרטה בכיכר ציבורית תצטרך להיות גדולה יותר וסטטית.

  אם אתם מרגישים שהדבר מבלבל, או לא בטוחים אילו סוגי אנדרטאות יתאימו לכם, אתם יותר ממוזמנים ליצור עמנו קשר, או לקרוא כמה מהמאמרים הנוספים באתר זה.

  נשמח לסייע בכל שאלה ועניין.

   

   

   

  מידע נוסף בנושא

  סוגי אנדרטאות

  במידה והחלטתם להנציח את זכר יקיריכם, ישנו מספר רחב של סוגי אנדרטאות ביניהן תוכלו לבחור. אנדרטה היא דרך עוצמתית במיוחד על מנת להשאיר את החותם של אלו החשובים לכם בעולם. דרך האנדרטה תוכלו לספר מי הם היו, כמה היו משמעותיים ומה הייתה תרומתם לעולם הזה. אין פלא שרבים בוחרים בדרך זאת על מנת לשמר זיכרון. אם אתם בתחילתו של תהליך בחירת אנדרטה, זה הזמן להרים טלפון אל "אבנים".

  סקירה של סוגי אנדרטאות

  קיים מגוון רחב של אנדרטאות זיכרון מסוגים שונים ברחבי הארץ, אם נסתכל היטב נוכל לשים לב שהן מחולקות למספר קטגוריות מאוד ספציפי:

  • אנדרטאות לזכר חללים – מדינת ישראל רוויה מלחמות ואיבדה רבים מטובי בניה בהן. על מנת להנציח את זכר הנופלים קיימות אנדרטאות רבות המפוזרות ברחבי הארץ, למשל אנדרטה לזכר אסון המסוקים.
  • אנדרטאות המציינות מאורעות – במהלך שנות קיומנו אירעו אין סוף אירועים בעלי משמעות רבה – הן לעם היהודי והן למדינה. כל אירוע שכזה מצוין באנדרטה המוקמת במיוחד עבורו, על מנת שגם הדורות הבאים יכירו את סיפורו של העם. דוגמא לאנדרטה מאין זאת היא כל אנדרטה לזכר השואה
  • אנדרטאות ליחידים – אלו אנדרטאות המוקמות לרוב על ידי אנשים פרטיים הרוצים להנציח את יקיריהם. אנדרטאות אלו יכולות להיות מוכרות יותר ומוכרות פחות, הן יכולות להימצא במקומות הנגישים לנו או במקומות שאינם נגישים והן מגיעות בשלל דגמים, גדלים וצורות. אך בסופו של דבר מטרתן של כולן אחת היא – לשמר את זכרם של האנשים שאהבנו.

  בחירת סוג אנדרטה

  ההחלטה להקים אנדרטה היא החלטה משמעותית, אשר מובילה אחריה תהליך ארוך ולעיתים מתיש. הוא כורך בתוכו עבודת הכנה רבה ולעיתים גם בירוקרטיה לא מועטה. שלב התכנון הוא שלב קריטי מאוד בתהליך יצירת האנדרטה, ולמרות שניתן לבצע אותו לבד חשוב להיעזר בעזרתו של איש מקצוע שיכוון וינחה אתכם. ב"אבנים" תמצאו אנשי מקצוע אשר נושא האנדרטאות בוער בדמם, הם ילוו אתכם ויובילו אתכם לבחירה הנכונה והמדויקת ביותר עבורכם. בתהליך חשוב שכזה, מעבר לעזרה המקצועית, הם יתנו לכם אוזן קשבת וכתף תומכת בכל רגע שתזדקקו לה.

  צרו קשר לפרטים נוספים ונחזור אליכם בהקדם


   חברת פרסום דיגיטלי חברת פרסום דיגיטלי